FUE SAÇ EKİMİ

Saç ekiminin gelişimi çok eskilere dayanır. 1990’lı yıllarda FUT yöntemi ile yapılan saç ekimi 2000’li yılların başlarında geliştirilen ve  kullanılmaya başlayan FUE yöntemine yerini bırakmıştır.  Günümüzde halen en gelişmiş ve en son teknik FUE saç ekimi tekniği olarak kullanılmaya devam etmektedir.

En yeni ve modern saç ekimi tekniklerinden olan ve altın standart olarak kabul edilen FUE yöntemi ile saç dökülmesi yaşayan insanlara doğal görünümlü saçlara sahip olma imkanı sunuyoruz.

Saç ekim işleminde kullanılan FUE tekniğinin farkı, minimum iz bırakması ve hızlı iyileşme göstermesidir. FUE yönteminde de kullanılan materyallerin gelişmesine bağlı olarak operasyonun başarısı da artmaktadır.

FUE yönteminin birkaç isimle anılan çeşitleri vardır. Bunlar:

  • Klasik FUE (Mikro motorlu)
  • Robotik FUE
  • DHI saç ekim (Choi implanter ile yapılan FUE)
  • Safir FUE (Safir uçla yapılan FUE)

Örneğin Safir uçlarla yapılan FUE saç ekimi yöntemi yüksek sayılarda saç kökünün bir seansta ekilmesine olanak sağlaması açısından önemli bir tekniktir.
Klasik FUE’den farkı ise, çok daha pürüzsüz materyal olan safir maddesiyle açılan kanalların çok daha hızlı iyileşmesi ve minimum operasyon izi bırakması olarak söylenebilir.DHI yöntemi de sıklaştırma hedefli saç ekimlerinde ön plana çıkmaktadır.
Choi iğneleri ile yapılan bu saç ekimi yönteminde doğal ve tatmin edici sonuçlar elde edilebilir.

Saç Ekimi Temel Aşamaları

Saç ektirme operasyonlarının tüm yöntemlerinde temel prensipler söz konusudur. Bu prensipler şunlardır:

  1. Saç köklerinin toplanması
  2. Kanalların açılması
  3. Köklerin ekilmesi

 

Saç Köklerinin Toplanması

Saç köklerinin toplanması aşamasında ciddi bir estetik başarı sağlayan FUE yönteminin karakteristiğidir. FUE yönteminde saçlar silindirik iğnelerle teker teker toplanır. Böylece çok az tahribat ile saç kökleri toplanabilir.

Saç köklerinin büyüklüklerine göre 0,7 mm ila 0,9mm veya saç kökleri hep 3-4-5 saç telinden oluşan biri için 1,0 mm büyüklüğünde iğneler kullanılması da çok önemli bir diğer noktadır. 
Saç köklerinin açılarına uygun çıkarılması  köklerin zarar görmesini engelleyecek bir diğer noktadır.
Örneğin aşırı kıvırcık saçları olan birinin u-greft diye adlandırılan, kökü alırken kıvrımlı şekliyle zarar vermeden alan iğneler de mevcuttur. 
Bu tedavi aşamaları hastanın durumuna göre operasyon öncesinde doktor tarafından planlanan ayrıntılardır.

Kanalların Açılması

Kanalların açılması işleminde önceleri Klasik FUE yönteminde metal (çelik) slitler kullanılırdı. Günümüzde daha pürüzsüz ve keskin olan safir bıçaklar tercih ediyoruz. Saç köklerinin açılmasında safir uçların kullanımı ile daha doğal saç ekim açısı ve yönünü belirlemek mümkün olmaktadır. Premium Esthetic olarak Safir Uçları  tüm hastalarımızda  kullanıyoruz.

Safir uçların kullanılması ile kanalların açılması sonrası daha hızlı iyileşme görülür.

Her hasta için saç köklerinin kalınlıklarına bağlı olarak birkaç farklı uç kullanımı yeterli olur. Yine her uçun sadece bir hasta için kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Saçların Ekilmesi

Son aşama olan köklerin ekilmesi aşamasında ise doğru yönlerle açılan kanallara saçların 40-45 derecelik açılarla teker teker yerleştirilmesi işlemidir.

Foliküler Ünite Ekstraksiyon aynı zamanda FUE tekniği olarak da bilinen prosedürünün gelişmiş hali olan safir uçla yapılan FUE yöntemi Premium Esthetic Clinic’te gerçekleştirilmektedir.

Chat with us