KAŞ EKİMİ

Kaş dökülmesi, genellikle uzun süre aynı bölgeden kaş alımı yapılması, saç kıran gibi cilt hastalıkları, kalıcı makyaj, kemoterapi tedavisi, vb. sonucunda oluşur. Kaşların dökülmesi gözlemlendikten sonra yerine gelmesi söz konusu olabilmektedir. Eğer kalıcı bir şekilde yerine gelmediği görülüyorsa kaş ekimi operasyonu yapılabilir. 

Kaş ekimi operasyonu, dökülme sonucunda kaşsız kalan bölgeye, kafanın arka bölgesi öncelikli olmak üzere tüm donör bölgelerden alınabilecek saç köklerinin nakil edilmesi işlemidir.

Kaş ekiminde DHI yöntemi

Kıl kökü nakilleri arasında, en fazla özen isteyen ve en fazla dikkat gerektiren uygulama kaş ekimidir. Kaş ekimi operasyonlarında doğal ve gerçekçi bir görünüm elde etmek önemlidir. Bunun için ekim yapılan greftlerin açısı ve yönünün doğal olması ve kaş çizgisinin dikkatlice dizayn edilmesi gerekmektedir. Premium Esthetic  Clinic’ te uygulanan kaş ekimi operasyonlarında DHI implanter ile ekim tekniği uygulanmaktadır.

Bu tekniğin uygulanmasındaki neden kaşların ekileceği alanda FUE yönteminde olduğu gibi kanal açıp ekim işlemi varolan saç köklerine zarar verebileceğinden DHI yöntemi kullanılması daha uygundur.

Kaş Ekimi Operasyonunun Aşamaları

Ekim yapılacak alana ve kaş tasarımına muayene aşamasında karar verilmektedir. Bu aşamada doktorun kişinin yüz hatlarına uygun ve kişinin isteğine göre bir planlama yapılır.

Operasyon aşamaları

Öncelikle donör bölgesinden saç kökleri toplanır. Genelde saçı uzun olan kişilerde de uygulanan tıraşsız bir şekilde saç köklerinin toplanması bu yöntemde tercih edilir. İhtiyaç olan greft miktarının da az olması bu işlemin kolayca yapılabilmesini sağlayacaktır.

Tıraşsız saç köklerinin toplanması, genelde ense bölgesinden saçların örtebileceği çok küçük bir alanın tıraş edilmesi ile bu alandan toplanan saç kökleri ile yapılır.

Saç kökleri toplanırken sadece tekli saç kökleri toplanmalıdır. Çünkü tekli saç kökleri kaş bölgesinde estetik bir duruş gösterir. Bu işlemde saçların toplanması için açılan alana lokal anestezi uygulanır.

DHI tekniği ile gerçekleştirilen kaş ekim operasyonlarında ekim yapılacak alana da lokal anestezi uygulanır. Saç kökleri uygun açı ve yönlerle Choi implanter ile ekilir. 

Operasyon sonrasındaki gün hem ekilen saç köklerinin sağlıklı deri ile tutunup tutunamadığı hem de diğer tıbbi komplikasyonların önlenebilmesi için  pansuman yapılmalıdır.

Kaş ekimi operasyonu 200-300 greft gibi çok fazla olmayan saç kökleri ile gerçekleştirildiği için yaklaşık olarak 2-3 saat sürmektedir.

Ekilen kaşların büyümesi yine saç ekimi sürecinde olduğu gibi gerçekleşir. Ekim sonrası 9-12 ay içinde nihai sonucu görmek mümkündür.

Chat with us