OPERASYON SONRASI

1-        Saç ekiminden 48-72 saat sonrası ilk yıkama yapılır. Hastanemiz tarafından size ücretsiz verilen özel bir losyon ve şampuan ile ilk yıkama yapılır. Mümkünse ilk yıkamayı hastanemizde yapıyoruz. Yıkamanın sonraki günlerde  nasıl yapılacağı doktorumuz tarafından size anlatılacaktır  ve ilk bakım videoları verilecektir.

2-        Öncelikle size verilen losyonu ve şampuanı iki elimize dökerek köpürtüyoruz. Başın tüm bölgelerine  yavaş yavaş dokunup bırakarak dağıtıyoruz. Ekilen bölgeye  sürtme hareketi yapmıyoruz. Oluşan köpüğü elimizle başın her tarafına yavaşça dağıtıyoruz.

3-        Ekim yapılan bölgede kabuk ve pıhtıların yumuşaması için losyonu 15  dakika bekletiniz.

4-        Ardından ılık ve tazyiksiz suyla elinizi yine bu bölgeye sürtmeden kibar bir şekilde iyice durulayınız.

5-        Havlu veya benzeri hiç birşey kullanmıyoruz.Özellikle başın yan ve arka kısımlarını kurutmak yeterli olacaktır. Saç kurutma makinesi ile uzaktan tutarak, orta dereceli ayarda saçlarınızı kurutabilirsiniz.

6-        Ekim yapılan bölgede ilk yıkamadan sonra belirginleşen bir kabuklaşma meydana gelecektir. 10.gün’den sonraki  yıkamalarda kabuklaşma olan bölgeler ,ekim bölgesine zarar vermeyecek şekilde, dairesel hareketler ile hafif hafif parmak uçları ile yıkanır. 15. günden itibaren, ekim yapılan bölgeye günde bir kez olmak üzere 10 dakika süreyle parmak uçlarınızı kullanarak dairesel hareketlerle masaj yapınız.

6-         Hastamız kabuk dökümü işleminin akabinde PREMİUM ESTHETİC tarafından önerilen 3’lü seti kullanabilir. Bu ürünlerimizde yüksek oranda bitkisel kök hücre kültürleri yer almaktadır. Greftlerin saçlı deriye tutunmasına ve saç derisinin onarılmasına destek olur.

7-        1-2 ay içerisinde saç ekimi yapılan saçlarda dökülme olacaktır. Bu, beklenen ve normal bir dökülmedir.

8-        3. aydan itibaren ekimi yapılan ve dökülen saçlarınız uzamaya başlayacaktır.9- 6. Ay itibarı ile çıkan saçlar net görülmeye başlanır.
1 yıl tamamlandığında saç çıkma süreci tamamlanmış olur.

9-1. aydan itibaren ile denize ve havuza girilebilir, spor yapılabilir. Hamam, sauna için en az 2 ay beklemeniz gerekmektedir.

10-Kuaför işlemleri

 1. Aydan sonra saçınızın her tarafı için makas kullanarak saçlarınızı kestirebilirsiniz.
 2. Fön çektirmek, boya, topic vb için en az 3 ay beklemelisiniz.
 3. aydan itibaren saçınıza makine ve ustura tıraşı yaptırabilirsiniz.
 4. aydan sonra saçınıza jöle, briyantin, sprey, wax gibi ürünler kullanabilirsiniz. Ancak kullanırken sadece saçlarınıza uygulayınız, saçlı derinize bu ürünlerin temas etmediğinden emin olunuz ve mutlaka yatmadan önce başınızı yıkayarak bu ürünlerden saçınızı arındırınız.
 5. Hiçbir şekilde artık hayatınızın hiçbir evresinde peruk, protez v.b. kullanmayınız.

11-Fiziksel aktiviteler

 • Saç ekimi sonrası ilk 10 gün cinsel ilişkiye girmeyiniz.
 • 5 gün boyunca öne eğilmeyiniz, öne eğilecek aktivite ve işler yapmayınız.
 • 10 gün boyunca ağır kaldırmayınız.
 • 30 gün terletici aktivitelerden uzak durunuz. Terlemeniz durumunda, başınızı yalnızca kağıt peçete ile hafifçe dokunarak kurulayınız. Kesinlikle bastırarak veya kupkuru olacak şekilde kurulamaya çalışmayınız. Kağıt peçete dışında bir ürün kullanmayınız.
 • günden sonra hafif, 30. günden sonra daha ağır sporları yapabilirsiniz.
 • Kafanıza darbe alabileceğiniz futbol, kick-box gibi sporlar için 90 gün beklemeniz gerekmektedir.

12-Ekim yapılan saçlar garantilidir, tekrar dökülmez. Yaşlılığa bağlı, beslenme yetersizliğine bağlı, hormon bozukluğuna bağlı ve benzeri nedenlerle dökülmeler olur. Ekilen saçlar sadece genetik olarak dökülmeye dirençlidir.

Chat with us