SAÇ EKİMİ ÖNCESİ

1-Operasyondan 1 hafta öncesinde bitki çayları, vitamin hapları, kahve, alkol ve sigara kullanılmamalıdır.

2-Operasyondan 1 hafta öncesinde Aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçlar kullanmayınız. Aspirin ve benzeri ilaçlar kanın pıhtılaşmasını engelleyeceği için beklenenden fazla kanamaya sebep olur.

3-Operasyondan 1 hafta öncesinde B ve E vitaminleri içeren multivitamin preparatlarını kanamanızı artıracak olması nedeniyle kullanmayınız.

4-Kronik (şeker, kalp, tansiyon vb.) veya akut hastalıklar nedeniyle kullanmakta olduğunuz ilaçları operasyon öncesi doktorunuza mutlaka bildiriniz.

5-Operasyon öncesi kafa derisi ve saçınıza hiçbir ilaç sürmeyiniz. Sıklıkla kullanılan Minoxil (Rogaine ,Regaine ) gibi losyonların da en az 1 hafta önce bırakılması önerilmektedir.

Bu ilaçlar kafa derisindeki damarların genişlemesine ve dolayısıyla işlem esnasında fazla kanamaya sebep olabilir.

6-Operasyona gelmeden önce saçınızı yıkayınız ve yıkama sonrası jöle veya sprey kullanmayınız.

7-Operasyona gelirken kıyafet seçimi önemlidir. Başınıza sürtmeyecek ve rahat giyip çıkarabileceğiniz tipte bir kıyafetle (gömlek,hırka,ceket vb.) geliniz. Mümkünse t-shirt, atlet gibi kıyafetler giymeyiniz.

8-Operasyonda anestezi uzmanı eşliğinde sedasyon tercih eden hastalarımızın gece saat 00:00 itibari ile beslenmeyi ve sıvı alımını kesmeleri gerekiyor.

9-Sadece lokal anastezi tercih eden hastalarımızın operasyon öncesi iyi bir  kahvaltı yapmalarını öneriyoruz.

10-Operasyon günü saat 08:45’te hastanemizde olmanız gerekiyor. Hastanemizin transfer aracı otelinizden 08:30’da alacaktır.

11-Operasyon yaklaşık 6-8 saat sürecektir. Operasyon sonrası hastamızın hastanede yatmasına gerek yoktur.

12-Operasyon sonrası araba kullanmayı önermiyoruz. Hastanemizin transfer aracı hastamızı oteline ücretsiz bırakacaktır.

Chat with us