SAÇ EKİMİ SONRASI

1- Saç ekiminden 24-48 saat sonra ilk yıkama ve pansuman doktorumuz tarafından yapılır. Hastanemiz tarafından size ücretsiz verilen özel bir losyon ve şampuan ile ilk yıkamayı yapıyoruz

2- Sonraki günlerde yıkamanın nasıl yapılacağı doktorumuz tarafından size anlatılacaktır ve bilgi videoları verilecektir.

3- Öncelikle size verilen losyonu ve şampuanı iki elimize dökerek köpürtüyoruz. Başın tüm bölgelerine  yavaş yavaş dokunup bırakarak dağıtıyoruz. Oluşan köpüğü elimizle başın her tarafına yavaşça dağıtıyoruz. Ekilen bölgeye kesinlikle sürtme hareketi yapmıyoruz.

4-Ekim yapılan bölgeye sürülen şampuan ve losyonu kabukların yumuşaması için 15  dakika  bekletiniz. Daha sonra  ılık ve tazyiksiz suyla elinizi yine bu bölgeye sürtmeden kibar bir şekilde iyice durulayınız.

5-Özellikle başın yan ve arka kısımlarını kurutmak yeterli olacaktır. Saç kurutma makinesi ile uzaktan tutarak, orta dereceli ayarda saçlarınızı kurutabilirsiniz. Havlu veya benzeri hiçbir şey kullanmayınız.

6- Ekim yapılan bölgede ilk haftadan sonra kabuklaşma meydana gelecektir. 10. gün’den sonraki  yıkamalarda kabuklaşma olan bölgeler, ekilen saç köklerine zarar vermeyecek şekilde, dairesel hareketler ile yavaşça parmak uçlarıyla yıkanır. 

7- 15. günden itibaren, ekim yapılan bölgeye günde bir kez olmak üzere 10 dakika süreyle parmak uçlarınızı kullanarak dairesel hareketlerle masaj yapınız.

8- Kabuk dökümü işleminin ardından doktorumuz tarafından önerilen 3’lü saç bakım ve şampuan setini kullanabilirsiniz. Bu ürünlerimiz yüksek oranda bitkisel kök hücre kültürleri ve vitaminler içerir. Greftlerin saçlı deriye tutunmasına ve saç derisinin onarılmasına destek olur.   

9-İlk 2 ay içerisinde saç ekimi yapılan saçlarda geçici dökülme olacaktır. Bu, beklenen ve normal bir dökülmedir.

10-Ekilen saçlarınız 3. aydan itibaren uzamaya başlayacaktır.

11- Birinci yıl sonunda ekilen tüm  saçlarınız %97 başarı ile uzamış olur.

12- İlk ay tamamlanınca  denize ve havuza girilebilir ve spor yapılabilirsiniz. Hamam, sauna için en az 2 ay beklemeniz gerekmektedir

 

13-Kuaför işlemleri

 • İkinci aydan itibaren saçınızın her tarafı için makas kullanarak saçlarınızı kestirebilirsiniz.
 • Fön çektirmek, boya, topic vb işlemler için en az 3 ay beklemelisiniz.
 • Üçüncü aydan itibaren saçınıza makine ve ustura tıraşı yaptırabilirsiniz.
 • Dördüncü aydan itibaren saçınıza jöle, briyantin, sprey, wax gibi ürünler kullanabilirsiniz. Ancak kullanırken sadece saçlarınıza uygulayınız, saçlı derinize bu ürünlerin temas etmediğinden emin olunuz ve mutlaka yatmadan önce başınızı yıkayarak bu ürünlerden saçınızı arındırınız.
 • Hiçbir şekilde peruk, saç protezi ve benzeri işlemleri saçınızda kullanmayınız.

 

14-Fiziksel aktiviteler

 • 10 gün boyunca öne eğilmeyiniz, öne eğilecek aktiviteler yapmayınız.
 • 15 gün boyunca ağır kaldırmayınız
 • 15 gün boyunca cinsel ilişkiye girmeyiniz.
 • günden sonra hafif, 30. günden sonra daha ağır sporları yapabilirsiniz.
 • 30 gün terletici aktivitelerden uzak durunuz. Terlemeniz durumunda, başınızı yalnızca kağıt peçete ile hafifçe dokunarak kurulayınız. Kesinlikle bastırarak kurulamaya çalışmayınız.
 • Kafanıza darbe alabileceğiniz futbol, kick-box gibi sporlar için 90 gün beklemeniz gerekmektedir.

 

15-Ekim yapılan saçlar tekrar dökülmez. Yaşlılığa bağlı, beslenme yetersizliğine bağlı, hormon bozukluğuna bağlı ve benzeri nedenlerle dökülmeler olur. Ekilen saçlar genetik olarak dökülmeye dirençlidir.

Chat with us