SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç Mezoterapisi, ağrısız ve minimal invaziv tedavidir ve saç dökülmesini engellemek ve yeni saç büyümesini teşvik etmek için tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Doğal bitki özleri, amino asit kokteylleri, vitaminler, enzimler ve saç uzamasını tetikleyen ilaçlar (finasterid ve minoksidil) gibi her hasta için özel olarak hazırlanan ilaç doğrudan kafa derisine enjekte edilerek uygulanır.

Saç derisine ve saç köklerine yeterli besini sağlaması üzerindeki olumlu etkileri ile bilinir. Mezoterapi ayrıca hormonal dengesizlikleri düzeltir ve saç büyümesini tetikleyerek, iltihabı azaltır ve fazla salgılanan DHT hormonunu (saç dökülmesine neden olan hormon) nötralize eder. Bunların sonucunda saç köklerinde kolajen ve elastini uyarılır ve kan dolaşımı iyileşir.

Saç Mezoterapisi;

  • Saç dökülmesini yavaşlatır ve zamanla durdurur
  • Kan dolaşımını iyileştirir
  • Saç köklerini uyarır
  • Aktif olmayan saç köklerini tetikler
  • Fazla DHT’yi azaltır (erkek tipi kellikten sorumlu birincil hormon)
  • Hormon dengesizliklerini düzeltir
  • Saç hücrelerini yenileyerek saç köklerini canlandırır
  • Kolajen üretimini uyarır
  • Yeni saç büyümesini teşvik eder

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Vitaminler, ilaçlar, amino asitler, kokteyler, mikro enjeksiyonlar kullanılarak saç derisine nazikçe enjekte edilir. Operasyon sırasında, 4–6 mm mezoterapi iğneleri saç derisine yaklaşık 1–2 cm aralıklarla 4–6 mm derinlikte uygulanır.

Saç Mezoterapisi Kaç Seans Yapılır?

Bir Mezoterapi seansı yaklaşık 10 ila 30 dakika arasında sürer. Ancak, her hastanın durumuna bağlı olduğu için seans sıklığı 4 ila 8 arasında değişim gösterebilir.

Saç Mezoterapisi ve PRP Arasındaki Fark Nedir?

Saç Mezoterapisi, çeşitli vitamin, mineral ve ilaçlar içeren mikro enjeksiyonların saç derisine uygulanmasıdır. Diğer bileşikler, her hastanın ihtiyaçlarına bağlıdır. Bu besinler doğrudan saç köklerine aktarılır. Saçın iyi beslenmesini sağlayarak saç büyümesi tetiklenir. Mezoterapi tedavisi PRP tedavisine benzer. Ancak PRP, hastanın kendi kanındaki plazmayı kullanırken Mezoterapi tıbbi bir vitamin-mineral karışımıdır.

Saç Mezoterapisi Faydaları

Saç Mezoterapisi diğer geleneksel ilaç tedavilerinden üstündür çünkü az miktarda ilaçla çok etkili bir tedavi sağlayıp az veya hiç yan etkiyle sonuçlanır. Altı hafta sonra, uygulanan bölgelerde yeni saçlar yeniden çıkmaya başlar ve saçın kendi büyüme döngüsünün bir parçası haline gelir.

Seanslar doktorun önerdiği şekilde düzenli aralıklarla tekrarlanmalıdır.

Chat with us